Érdemes egyeztetni az idÅ‘pontot késÅ‘bbi állatorvosotokkal már az elsÅ‘ közös napjaitokra a kutyáddal. Ebben az esetben is igaz, hogy minél korábban, annál jobb, hiszen elengedhetetlen, hogy jó kapcsolatotok alakuljon ki vele.
Ezek után, ha nincs is panaszotok, egy évben egyszer mindenképp vidd el, ha már kölyökkorában hozzászoktatjátok a vizsgálathoz, semmi gond nem lesz. Ha otthon is gyakran megnézed a fülét, illetve fogat mostok, az állatorvosnál is kevésbé érzi kényelmetlenül magát.
Azt javasoljuk, ha a még kölyökkutyádat elÅ‘ször viszed, próbálj vele minél korábbi idÅ‘pontra bejutni, reggelente egyrészt kisebb forgalomra számíthattok, másrészt különösen akkor fontos, ha még nincs túl az elsÅ‘ oltásán – úgy könnyebben kaphat el fertÅ‘zéseket a váróban.
Általában 6-8 hetes korában kezdi megkapni az oltásokat, a megerÅ‘sítÅ‘ket ezt követÅ‘en 2 hetente, valamint 16 hetes koráig kötelezÅ‘ beadni neki a veszettség ellenit. Fontos pontosan, az állatorvos ajánlása alapján betartani ezt az oltási programot, hiszen a kutyus így lesz teljesen védett mindenfajta fertÅ‘zéssel szemben.
Ugyanilyen fontos a mikrochip behelyezése. Kisebb beavatkozás, ami biztosítja azt, hogy a lehetÅ‘ leghamarabb elérjenek téged, ha a kutyus elkószál, vagy megsérül.
Gondold végig azt, hogy szeretnéd-e ivartalaníttatni a kutyát, javasoljuk, hogy sorakoztasd fel az elÅ‘nyeit és hátrányait, és döntsd el, számotokra mi a testhezállóbb. Például általában az ivartalanított kutyusok szófogadóbbak, viszont nem ivartalanított társaikhoz képest hajlamosabbak a hízásra.