Megvan a fejetekben az a kép, amikor néztek egy amerikai filmet, és látjátok, hogy azzal indul a reggel, hogy a hűséges házÅ‘rzÅ‘ kézhez viszi a reggeli postát, vagy újságot? Igen, jól gondoljátok, most ez jön. J
Kézbesítéshez elengedhetetlen, hogy a kutyád értse a „hozd!” és a „hozd ide!” vezényszavakat, és nagyon magabiztosan apportírozzon. Ez alapvetÅ‘ mindenre, hogy ha bonyolítani szeretnénk a gyakorlatokat, akkor muszáj stabil alapokra építkezni.
A reggeli újság vagy levélbehordás tipikusan az a trükk, ami egyszerre nagyon hasznos nekünk, és kutyusunknak is élvezetet nyújt. Plusz elÅ‘ny, hogy ha rábízzuk ezt a munkát a kutyánkra, akkor megelÅ‘zhetÅ‘vé válik, hogy rosszul reagáljon a postásra. J
Hogy kezdjük a gyakorlást? ElÅ‘ször is emlékeztek, hogy az elÅ‘zÅ‘ részben mit írtunk, mit tegyetek a tárgyakkal, ha szeretnénk, hogy felismerje a kutyus? J Igen, tegyük az újságot számára jól látható helyre. Ha a bejárati ajtó elÅ‘tt szeretnénk gyakorolni, akkor mondjuk a lábtörlÅ‘re. Ha a fenti vezényszavak, és apportírozás már jól mennek, valamint az újság felismerését is megtanítottuk, kiadhatjuk a vezényszót, hogy „hozd ide az újságot!”. Kalkuláljuk bele, hogy sokadik próbálkozásra sikerül, legyünk kitartóak. Biztassuk a kutyust, és mutassunk az újságra. Amint a szájában van, hívjuk magunkhoz.
Ha esetleg összezavarodna, ne sajnáljuk az idÅ‘t, hogy minden az elejérÅ‘l kezdjünk. Amikor nem tudja, mit tegyen, nagyon jó nyugtató, ha leültetjük. Ezt szívesen tanácsoljuk nektek bármilyen tanulási folyamat közben, hogy ha kiadtok valami olyan vezényszót, amit biztosan megcsinál (odajön, leül), azzal növelhetjük az önbizalmát, hiszen jól ismert parancsot teljesít.