Most már visszavonhatatlanul beköszöntött a kánikula, ezért teljesen más jellegű dolgokra is oda kell figyelnünk, hogy a kutyusunk kényelmesen érezhesse magát, mint például a tappancs védelme. Logikus, hogy mivel mi cipÅ‘t hordunk, nem igazán foglalkoztat alapvetÅ‘en, hogy mennyire is forró a talaj. Kedvencünk viszont könnyen megégetheti a mancsát nyáron. Mutatunk néhány módszert, amivel ezt megelÅ‘zheted:
- Kutyacipők
Mivel számukra rendkívül szokatlan ez a viselet, sok olyan kutya van, akik egyáltalán nem tudják megszokni. Persze egy próbát mindenképp érdemes tennetek, hiszen ha a kutyádnál beválik, akkor a legjobb védekezés a meleg talaj ellen.
Tappancs viasz
Ha esetleg a cipÅ‘ mégsem működne, a tappancs viaszt általában egy fokkal hordhatóbbnak szokták érezni. J Azért rendkívül praktikus, mert nem csak a meleg ellen védi, hanem a homoktól, törmeléktÅ‘l, illetve sokféle olyan anyag elÅ‘fordulhat az utcán, ami balesetveszélyes a számára.
- Reggeli vagy esti séta
Minden más szempontból is jobb lesz, ha nem a legmelegebb órákra idÅ‘zítitek a sétátokat. Ha aznap sajnos nem tudjátok megoldani, és muszáj kora délután, akkor érdemes olyan útvonalakat keresnetek, ahol a kutyus végig a fűben sétálhat.
- Állandó felülvizsgálat
Elengedhetetlen, hogy minden egyes séta után átnézd a tappancsát, hiszen nem lehet tudni, milyen tüskébe, rosszabb esetben szilánkba lépett. Rögtön a séta után sokkal könnyebben kiszúrod, hiszen még friss a seb. Ne jussatok el odáig, hogy kedvenced nyalogatni kezdje a sebét, mert nem csak a fájdalma lesz nagyobb, de még a fertÅ‘zésveszély esélye is megnövekedik.