Az már korábban bebizonyosodott, hogy kutyád észleli azokat az alkalmakat, amikor bajban vagy, ezért valószínűleg nem meglepÅ‘, hogy a stresszt is ugyanígy megérzi.
ElÅ‘ször is abból, hogy milyen hangon szólsz hozzá. Más-más ágyfélteke lép életbe a hangszínedtÅ‘l függÅ‘en, tehát abszolút érzékeli a hangod változásait, és tudja hozzá társítani a mögötte lévÅ‘ tartalmat. Hiába nem értené, ha egyszerűen kimondanád, hogy stresszes vagy a munkahelyi határidÅ‘k, és a magánéleted változásait miatt, a hangodból pontosan tudni fogja, amit érzel.
Arckifejezésed ugyanígy hatással van rá. Az is már korábbi kutatások eredménye, hogy meg tudja különböztetni a szomorú és boldog embereket egymástól, és ezeket az érzelmeket egyébként bárkin észreveszik, teljesen függetlenül attól, hogy hányszor találkoztak már az adott emberrel. Éppen ezért zavarodik össze, amikor azt látja, hogy szomorú vagy, és jutalomfalatot adsz. Számára ugyanis a jutalomfalat a boldogságot jelenti, ahhoz társítja.
Érdemes ennek tudatában menedzselni a vele való kapcsolatodat, például gondold át, hogy egy-egy rosszabb napodon biztosan jó ötlet-e a szabadban órákig trükköket gyakorolni vele, ha elÅ‘re tudod magadról, hogy aznap türelmetlenebb vagy? Ilyenkor inkább csak vidd el egy kisebb sétára a környéken, és mindketten jobban érzitek magatokat ettÅ‘l. J