AlapvetÅ‘en igaz, hogy nemcsak mi emberek vagyunk hajlamosak elcsábulni a nasis tál láttán, fontos viszont, hogy kedvencünkre a csoki akár életveszélyes is lehet.
ElsÅ‘ lépésként figyelj oda arra, hogy fÅ‘leg, ha kedvenced a közelben van, soha ne hagyj elÅ‘l felbontott csokit. A csoki mikulások, és sütik lehetÅ‘leg kerüljenek zárható dobozba, valamint mondj le az étkezÅ‘asztalra helyezett édes tálalóról. Így tudod a leginkább biztosítani, hogy ne férhessen hozzá, amikor te éppen a sülteket készíted.
A csoki veszélyének nagysága egyaránt függ az elfogyasztott mennyiségtÅ‘l, és annak kalóriatartalmától, valamint el kell, hogy mondjuk, alapvetÅ‘en a sötétebb csoki mérgezÅ‘bb számára, és minél kisebb termetű a kutyád, annál jobban.
Amint észreveszed, hogy a kutyus véletlenül hozzáfért csokihoz, és evett belÅ‘le, fordulj vele azonnal állatorvoshoz. A lényeg, hogy ne ess pánikba, mert a kutyádnak is az a jobb, ha meg tudod Å‘rizni a nyugalmadat, ehhez viszont fontos, hogy már a konkrét karácsonyi ünneplés elÅ‘tt legyen egy terved, hogy hova tudtok rögtön fordulni bármi baj esetén.
Máskor is javasoljuk, hogy ne etesd asztali maradékokkal, hanem inkább tápanyag és mennyiségarányosan készítsd el azt, amire neki szüksége van, de ilyenkor különösen fontos, hogy ne kínáljátok az asztalnál a sültes tálakból. ÉrthetÅ‘, hogy karácsonykor, ha ott ül a kutyusod hatalmas szemeket meresztve rátok, elfoghat a kísértés, de hidd el, nem tennél vele jót, mert ezek az „egyszeri kivételek” sok esetben végzÅ‘dnek állatorvosnál. Az általunk fogyasztott karácsonyi sültek nehezek neki, túl zsírosak, és fűszeresek, komoly gyomorpanaszokat okozhatnak.
Ha szeretnél kedveskedni neki karácsonyra, azt inkább a neki való jutalomfalattal tedd. J