Jelek, amelyekre érdemes odafigyelni, ha kedvenceden érzékeled Å‘ket » Randevau
Jelek, amelyekre érdemes odafigyelni, ha kedvenceden érzékeled őket

Jelek, amelyekre érdemes odafigyelni, ha kedvenceden érzékeled őket

Velünk ellentétben sajnos kutyánk nem tudja elmondani, ha betegnek érzi magát, vagy fáj valamije, így nekünk kell figyelmesnek lenni, és felismerni az errÅ‘l árulkodó jeleket.

Gyanús jel ugyanis, ha egészen másképp viselkedik a kutyánk a megszokotthoz képest. Persze számos alkalommal elÅ‘fordul, hogy valamilyen átlagos külsÅ‘ körülmény okozza nála az átmeneti változást, vagy akár kánikulai hÅ‘ségtÅ‘l szenved, amit mi is ugyanolyan nehezen viselünk. Ilyenkor a legfontosabb, hogy kiderüljön, ez egy egyszeri dolog-e, vagy napokon keresztül fennálló változás, mert ehhez tudjuk igazítani a további lépéseket.

Fontos azonban, hogy ha észleled az alábbi jelek bármelyikét, soha ne weboldalak, vagy könyvek segítségével próbálj diagnózist felállítani, hanem az állatorvoshoz vezessen az elsÅ‘ utatok, aki szakértÅ‘i szemmel vizsgálja meg kedvencedet.

Gyanús jel például, ha megváltozik a viselkedése. Te vagy az, aki a legjobban ismeri a szokásait, és érthetÅ‘, ha feltűnik, hogy ezek a szokások hirtelen megváltoznak. Érdemes komolyan venni, ha elveszíti a lelkesedését, nem érdekli már a séta vagy a játék.

Ezt kiegészítheti nyugtalanság, ingerlékenység. Gyanús, ha a korábban barátságos kutyád hosszabb távon is elvonul, egyedül akar maradni. Ha ilyen típusú viselkedésbeli változásokat észlelsz, érdemes alaposan megvizsgálni külsÅ‘leg is. Normális esetben a füle tiszta, a szeme és a szÅ‘re fényes, és teljes. Alapállapotban az ínye rózsaszín, az orra pedig hűvös és nedves. Ha ezekben mindent rendben találtál, tapintsd át a testét, a dudorok a bÅ‘re alatt, az egyéb elváltozások, illetve a testsúlyának indokolatlan csökkenése mind indokolnak egy alapos állatorvosi kivizsgálást.

A betegség jele lehet, ha elveszíti az étvágyát. Bár nem feltétlenül ad okot azonnal aggodalomra, ha nincs éhségérzete. Sokszor az is elég, ha épp nagyon melege van abban az idÅ‘szakban, vagy egy válogatós kutya új típusú tápot kap, és nehezebben áll át. Ha viszont egy napnál tovább is fennáll a jelenség, akkor figyeljünk, hogy jelentkeznek-e egyéb megfázásos tünetek, mint reszketés, remegés vagy bágyadtság.

Az ételnél nagyobb aggodalomra ad okot, ha elutasítja a friss vizet, mivel nála 18 óra elteltével is bekövetkezhet a kiszáradás. Ha ennek jeleit mutatja, és sehogy nem lehet rávenni, hogy igyon, akkor sürgÅ‘sen állatorvosi segítségre van szüksége.

Randevau

User not write anything about he.
Share this blog:

It will be interesting:

Oct 15, 2019, 0 likes 244 views