Mivel etessem a kiskutyámat? » Randevau
Mivel etessem a kiskutyámat?

Mivel etessem a kiskutyámat?

„Mivel etessem a kiskutyámat?” „Milyen gyakran etessem a kiskutyámat?” „Mikor váltsak a kölyökkutyáról a felnÅ‘tt kutyaeledelre?”

A kölyköknek kiegyensúlyozott táplálkozásra van szükségük ahhoz, hogy egészségesek és erÅ‘sek legyenek...

 

 

A kölyökkutya fejlÅ‘désének elsÅ‘ évében az egyik legfontosabb része a megfelelÅ‘ táplálás mind fizikai, mind mentális szempontból.

Megalapozza egészségi állapotukat és táplálkozásukat egész életükben.

A jó hír az, hogy a kölyök kutyáknak szánt eledelek nagy választékával, némi elkötelezett kutatással és állatorvossal való konzultációval könnyű olyan kutyaeledelt találni, amely megfelel a növekvÅ‘ kölyök igényeinek és a Gazdi költségvetésének is.

 

Tehát hol is kezdjük?

„Mivel etessem a kiskutyámat?”

„Milyen gyakran etessem a kiskutyámat?”

„Mikor váltsak a kölyökkutyáról a felnÅ‘tt kutyaeledelre?”

Mivel etessem a kiskutyámat? 

ElÅ‘ször is vegye figyelembe a kölyök fajtáját és méretét. A kis- és nagytestű kölykök eltérÅ‘ növekedési és táplálkozási igényekkel rendelkeznek.

A kistestű kölykök kilenc -tíz hónapos korukban elérhetik teljes felnÅ‘tt méretüket. Míg egy nagy fajtájú kiskutya növekedése tovább tarthat, tizenöt és huszonnégy hónap között. 

A kölyök etetése függ még a konkrét fajtától is, ugyanis léteznek fajtákra jellemzÅ‘ betegségek, igények, melyeket figyelembe kell venni, ezeket érdemes az állatorvossal és a kiskutya tenyésztÅ‘jével is átbeszélni.

Ezenkívül a kiskutyaeledel különféle „típusokban” kapható, mint például a száraz, félig nedves, nedves konzerv, liofilizált, nyers, frissen készített. 

Függetlenül attól, hogy milyen opciót választ, ne felejtse el elolvasni a teljes összetevÅ‘ listát. Csakúgy, mint saját ételeinknél törekedni kell rá, hogy természetes alapanyagokból készült kutyaeledeleket választani.

Milyen gyakran kell etetnem a kiskutyámat?

A kiskutya etetési üteme gyorsan frissül az elsÅ‘ évben! Az etetést lebontottuk a kölyök különbözÅ‘ növekedési fázisai alapján. 

Általában körülbelül négy hetes korban kezdÅ‘dik az elválasztás és a hozzátáplálás az anyatejhez egyre inkább a szilárd eledel felé tolódik el. Kezdetben a kölyök etetési ütemtervét a gyors fejlÅ‘dés alapján határozzuk meg. A kölyöknek gyakrabban, kisebb etetésekre van szüksége a nap folyamán. A kölyök etetési ütemtervének megtervezésekor kezdje el három -négy kisebb adaggal történÅ‘ etetést a kiskutya hazavitelétÅ‘l kezdve egészen tizenkét hetes koráig.

Három hónapos korban, ha a kiskutya addig naponta négyszer evett, akkor három étkezésre állíthatja be egészen hat hónapos koráig, vagy méretétÅ‘l és fajtájától függÅ‘en rövidebb ideig. Ebben a szakaszban a kiskutya elveszíti kölyök jellegét és kerek pocakját. Elkezdi kifejleszteni érett tulajdonságait! Ha aggódik amiatt, hogy a kölyök soványnak vagy túlsúlyosnak tűnik, beszéljen állatorvosával a kiskutya etetési ütemtervének beállításával kapcsolatban!

Hat hónapos kortól egy éves korig csökkentheti a kutya kölyök etetési idejét napi kettÅ‘re! A kiskutya ezt jelezheti is azzal, hogy a nap bizonyos szakaszaiban nem annyira érdeklÅ‘dik az evés iránt, mint korábban. 

 

Mikor váltsam át a kutyusomat felnÅ‘tt kutyaeledelre?

Ezek után, kistestű fajtáknál 10-12 hónapos kortól, nagy testűeknél 12-14 hónapos kor körül át lehet állni a felnÅ‘tt kutyatápokra.

Áttérés az új kutyatápra?

Az áttérés az új tápra mindig legyen fokozatos, hogy ne terheljük túl a kutya emésztÅ‘rendszerét. Körülbelül egy hétig keverve kell adni a régi és az új tápot. Eleinte a régi legyen nagyobb arányban a keverékben majd fokozatosan érdemes növelni a napi adagban az új táp mennyiségét.

Józsapet webáruház

Áruházunkban elsősorban kisállatok (kutya, macska, rágcsáló, díszmadár, kedvtelésből tartott állatok) számára készült prémium minőségű tápokat, állateledeleket, illetve speciális állatorvosi diétás tápokat forgalmazunk.Kiegészítve, néhány a kisállatok tartását, ápolását megkönnyítő felszereléssel. Józsán a kiszállítás értékhatártól függetlenül ingyenes. Számtalan kutyatáp, kutyakaja és macskatáp, macskaeledel létezik, melyek megkönnyítik a Gazdi dolgát a kisállatok etetése során, azonban a választás gyakran nehéz. Érdemes prémium minőségű száraztápokat választani. A prémium minőségű tápokat általában a kutyák, cicák szívesen megeszik, könnyen emészthetőek és megfelelő mennyiségű energiát adnak, illetve a súlyos hiánybetegségek, emésztőrendszeri megbetegedések is elkerülhetőek általuk. Hogy melyik a legjobb kutyakaja vagy macskaeledel az Ön kutyája, cicája számára, azt nehéz lenne egyértelműen kijelenteni. Mindenképpen teljesértékű tápot érdemes választani, amely megfelel a napi etetési rutinnnak. Érdemes kísérletezni, kóstoltatni, először kisebb kiszerelésű tápokat vásárolni a kutya,macska Gazdiknak. A prémium tápok vagy szuperprémium tápok általában megfelelő ízesítéssel rendelkeznek ahhoz, hogy a kutya, macska szeresse ezeket a száraztápokat. Érdemes megkérdezni az állatorvos véleményét is, aki a kisállat korától, nagyságától, kondíciójától, egészségi állapotától függően hasznos tanácsokkal tudja segíteni a Gazdit az etetéssel, kutyakajával, macskaeledellel kapcsolatban.
Share this blog:

It will be interesting:

May 03, 2019, 0 likes 257 views
Feb 05, 2020, 0 likes 280 views
Jan 21, 2021, 0 likes 209 views