Categories
Latest blogs
Téli tippek
2025. January 30.
Hatással van a kutyádra a stressz?
2025. January 30.
A szívféreg veszélyei
2024. February 27.
Egészséges csemegek: Milyen gyümölcsöt ehet a kuty...
2024. February 20.
Kutyák és a Tavaszi Kullancsveszély: Enyhe tél, kom...
2024. February 13.
Az extrém hideg a kutyákra is ugyanúgy veszélyt jelenthet, ezért hoztunk néhány tippet ami segít, hogy kedvenced számára is minél könnyebb legyen ez az 1-2 hónap.
Feltétlenül szükséges dolgok listája:
Udvaron élő kutyusodnak mindenképp alap egy szélvédett, meleg kutyaház.
Naponta többször ellenőrizd a vizes tálat, illetve fontos, hogy energiadúsan egyen.
Természetesen a hidegben sem csökken a mozgásigénye, úgyhogy muszáj naponta időt szánni a közös sétára, játékra.
Kényelmes és...
31 views
0 likes
Az már korábban bebizonyosodott, hogy kutyád észleli azokat az alkalmakat, amikor bajban vagy, ezért valószínűleg nem meglepő, hogy a stresszt is ugyanígy megérzi.
Először is abból, hogy milyen hangon szólsz hozzá. Más-más ágyfélteke lép életbe a hangszínedtől függően, tehát abszolút érzékeli a hangod változásait, és tudja hozzá társítani a mögötte lévő tartalmat. Hiába nem értené, ha egyszerűen kimondanád, hogy stresszes vagy a munkahelyi határidők, és a magánéleted változásait miatt, a hang...
29 views
0 likes
A tavasz közeledtével egyre gyakrabban kúszik fel a hőmérő higanyszála 20 fok fölé. A jó idő sajnos veszélyekkel is jár, ezért nem árt átbeszélni a kutyákra egyik legveszélyesebb kórokozó elleni védelemről, a szívférgességet.
A szívférgesség olyan betegség, melyet a Dirofilaria immitis nevű parazita okoz. Ez a fonálféreg kutyák és más emlősök szív- és tüdőerekben élősködik. A szívférgesség gyakran találkozik a déli országokban, ahol a meleg és nedves éghajlat optimális környezetet biztosít en...
225 views
0 likes
Az állatok egészségének fenntartása kulcsfontosságú a boldog és hosszú életükhöz. A kiegyensúlyozott táplálkozás egyik fontos eleme a megfelelÅ‘ étrend kialakítása, és a gyümölcsök kiváló lehetÅ‘séget kínálnak a kutyák számára. Azonban nem minden gyümölcs megfelelÅ‘ a négylábú barátainknak. Ebben a blogbejegyzésben felfedezzük, milyen gyümölcsöket ehetnek a kutyák, és melyeket kell kerülni.
Nyugodtan adhatjátok az alábbi gyümölcsöket:
Banán: - A banán kiváló forrása a B6-vitaminnak, ros...
301 views
0 likes
Az enyhe tél hozzájárulhat kutyáink egészségügyi kihívásaihoz, különösen, ha tavasz közeledtével a kullancsok is elÅ‘térbe kerülnek. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogyan befolyásolja az enyhe tél a kutyák életét, és hogyan lehetünk felkészültek a tavaszi kullancsveszélyre
Az enyhe tél gyakran zavarja a természetes ciklusokat, beleértve a kullancsok populációinak szabályozását is. Mivel a hideg idÅ‘szakok nem elég hosszúak vagy hidegek ahhoz, hogy hatékonyan csökkentsék a kullancsok számát, a...
246 views
0 likes
Mind imádjuk a kutyánkat attól függetlenül, hogy számos olyan szokása lehet, ami rendkívül bosszantó tud lenni. A fontos az, hogy figyeljük meg a viselkedését, melybÅ‘l kiderül, mi állhat annak hátterében. A legtöbb esetben ugyanis arról van szó, hogy nekünk szeretnének jelezni, csak meg kell tanulnunk olvasni ezekbÅ‘l. Persze kevésbé szerencsés esetben az is elÅ‘fordulhat, hogy valami gond van a háttérben, erre pedig szintén fontos azonnal reagálni.
Ilyen lehet például a tárgyak szétrágcsálá...
449 views
0 likes
Aki végzett a kutyaovival, az biztonságosan mehet át a kezdÅ‘ tanfolyamra. Ilyenkor semmi megterhelÅ‘ dolog nem történik, hiszen ez az idÅ‘szak az oviban tanultak elmélyítésérÅ‘l szól. Továbbra is rendkívül hangsúlyos a kapcsolatépítés, mind veled, mind a többi kutyussal, mindeközben pedig nehezednek az alapfeladatok, melyek a fekvésrÅ‘l, ülésrÅ‘l, egyhelyben maradásról, és további alapelemekrÅ‘l szólnak.
Számodra gazdiként tanulás szempontjából igazán intenzív lesz ez az idÅ‘szak, hiszen tel...
374 views
0 likes
SzakértÅ‘k szerint oviba/suliba nem is a kutyus jár, hanem a gazdája. Természetesen kedvencünk tanul meg ott rengeteg hasznos dolgot, de a kutyaovik/kutyaiskolák elsÅ‘dleges feladata az, hogy a gazda tudjon késÅ‘bb profitálni belÅ‘le, boldogulni egyedül is a kutyájával. A gyakorlatok fÅ‘ként a kutyus-gazdi kapcsolatot erÅ‘sítik meg. Természetesen tarthatunk kutyát sulik segítsége nélkül is, csak sokkal nehezebben.
A folyamat legelsÅ‘ szakaszaként kedvencünknek is lehetÅ‘sége van oviba járni, ...
321 views
0 likes
Ha visszatérünk néhány gondolat erejéig a farkasok és az ember barátságának datálásához, a genetikai vizsgálatok olyan 20-40 ezer évvel ezelÅ‘ttben határozzák meg ennek kezdetét. Hosszú folyamatról van tehát szó, melyre eleinte az is nagyon jellemzÅ‘ volt, hogy ezek a farkasok szabadon éltek mellettünk, bizonyos típusok eltűntek, majd visszatértek, számos vérfrissítés érkezett a vadonból.
Mint minden más területen is az emberiség történelme során, hatalmas változások köthetÅ‘ek a mezÅ‘gazdas...
313 views
0 likes
Mai négylábú családtagjaink/barátaink egy egyelÅ‘re még be nem azonosított kihalt farkastól származnak, és minden jel arra mutat, hogy Å‘k közeledtek elÅ‘ször az emberekhez. Mikor és hogyan történhetett ez, illetve mely fajták azok, akik a legközelebb állnak a farkashoz?
Az a mondás, miszerint a kutya az ember legjobb barátja, egyáltalán nemcsak egy sűrűn felbukkanó közhely, hanem egy tudományosan alátámasztott tény. Ráadásul maga a kutya tart minket legjobb barátjának. Folyamatosan igénye ...
334 views
0 likes
Egy tavalyi tanulmány arra mutat, hogy az emberi táplálékok egyes fajtái könnyebben emészthetÅ‘ek a kutya számára, mint a száraz tápok. Természetesen az is más kérdés, hogy mindez hogyan hat kedvencünk egészségére, ezért mi is szeretnénk egy cikk keretében ezzel foglalkozni.
Felhívjuk viszont figyelmeteket, hogy bármilyen akár itt, akár máshol megtalálható információval találkoztok, mindig kérjétek ki állatorvosotok véleményét egy diétaváltás elÅ‘tt.
AlapvetÅ‘en eléggé új az az elképzelés,...
230 views
0 likes
Folytatódik sorozatunk, és elsÅ‘sorban ismét felhívjuk a figyelmedet arra, hogy ha bármilyen gyanús tünetet észlelsz, kérd állatorvos segítségét.
Ilyenek lehetnek a hasmenés és a hányás. Utóbbi ugyan a kutyáknál nem mindig ad okot pánikra, van olyan, hogy megterhelÅ‘ ételt eszik, vagy a szokásosból túl sokat, és egy hányás után akár még jobban is lehet a gyomra. Mégis, ha ilyesmi fordulna elÅ‘, fordíts kellÅ‘ figyelmet ezekre a tünetekre, hiszen az is lehet, hogy elfogyasztott méreg, vagy ese...
150 views
0 likes
Top Bloggers